Radiofrekwencja mikroigłowa, nazywana jest również termoliftingiem i działa na zasadzie połączenia ze sobą dwóch technik zabiegowych – radiofrekwencji i mikronakłuwania skóry.
Metoda ta znajduje wiele zastosowań, ale przede wszystkim stosowana jest w celu niwelowania skutków starzenia się skóry, przywrócenia jej utraconej elastyczności oraz redukcji zmarszczek i bruzd. Doskonale sprawdza się w ujędrnianiu skóry, nie tylko na twarzy, ale także całego ciała, zwłaszcza u kobiet, które zmagają się ze swoim ciałem po ciąży oraz u osób, które straciły na wadze kilkanaście lub więcej kilogramów.
Radiofrekwencję mikroigłową stosuje się również do liftingu skóry twarzy, szyi, brzucha i innych części ciała, a także likwidowania rozstępów. Ponadto termolifting pomaga zredukować cienie pod oczami, blizny potrądzikowe czy rozszerzone pory. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technicznie metod stosowanych w medycynie estetycznej, która posiada tak szerokie spektrum działania.
Radiofrekwencja mikroigłowa – WSKAZANIA DO ZABIEGU
Do głównych wskazań zastosowania zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej można zaliczyć:
- lifting twarzy, szyi i ciała,
- redukcję zmarszczek i bruzd na twarzy, szyi i na dłoniach,
- leczenie wiotkości skóry ramion, brzucha, pośladków oraz ud, łydek i kolan,
- przywrócenie elastyczności skóry po dużym spadku masy ciała oraz po ciąży,
- redukcję rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu i piersiach,
- modelowanie sylwetki :talii, brzucha, pośladków, uda,
- redukcję blizn zanikowych, m.in. blizn potrądzikowych,
- zmniejszenie ilości produkowanego sebum, redukcja trądziku,
- redukcję rozszerzonych porów,
- redukcję cieni pod oczami,
- wspomaganie leczenia nadpotliwości pach.
Jakkolwiek zabiegi z użyciem radiofrekwencji mikroigłowej należą do bezpiecznych, istnieje szereg przeciwwskazań do ich wykonania. Rolą kosmetologa jest wykluczyć je wszystkie przed wykonaniem zabiegu.
Radiofrekwencja mikroigłowa – PRZECIWSKAZANIA
Do głównych przeciwwskazań radiofrekwencji microigłowej możemy zaliczyć:
- aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
- aktywne lub przebyte choroby nowotworowe,
- ciężkie choroby układu krążenia, w tym nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
- obecność rozrusznika serca, aparatu słuchowego i innych urządzeń elektronicznych,
- choroby psychiczne,
- niewyrównana cukrzyca,
- padaczka,
- stany zapalne żył i naczyń chłonnych,
- terapia lekami przeciwkrzepliwymi jak np. kwas acetylosalicylowy czy heparyna,
- nietolerancja iniekcji – płytko unaczyniona skóra, tendencje do powstawania bliznowców i zwłóknień,
- zastosowanie permanentnych i semipermanentnych wypełniaczy jak np. sylikon czy poliakrylamid,
- depozyt kwasu hialuronowego na obszarze poddawanym zabiegowi,
- noszenie wkładki wewnątrzmacicznej,
- ciąża i karmienie piersią.
RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA – JAK WYKONAĆ ZABIEG
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany jest za pomocą głowicy wyposażonej w 49 mikroigieł oraz zdolnej do emisji promieniowania elektromagnetycznego. Zabieg polega na wprowadzeniu mikroigieł na pożądaną głębokość skóry, a następnie wyzwoleniu promieniowania elektromagnetycznego z głowicy. Energia promieniowania penetruje w głąb skóry, nagrzewając tkanki, dzięki czemu dochodzi do częściowego uszkodzenia struktury skóry, co stymuluje proces regeneracji i powstawania nowej, młodej tkanki o prawidłowej budowie.
Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem. Po zabiegu na powierzchnię skóry podaje się serum rewitalizujące, przyspieszające odbudowę tkanek. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Dolegliwości te samoistnie ustępują w ciągu kilku dni. Można również schłodzić twarz, co zniweluje dyskomfort u klienta.
Zabieg nie wymaga żadnego przygotowania, oprócz unikania przyjmowania leków wymienionych w przeciwwskazaniach, natomiast ważnym jest aby po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej przestrzegać zaleceń, które pozwolą na uniknięcie ewentualnych powikłań
W celu uzyskania maksymalnego rezultatu, zazwyczaj zalecane jest wykonanie od 4 do 6 zabiegów w odstępach jednego miesiąca. Schemat terapii ustala kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej indywidualnie, w zależności od rodzaju problemów estetycznych oraz oczekiwań klienta. Kolejne zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej należy wykonywać co miesiąc, a po zakończeniu serii zabiegów decyzję o terminie następnego zabiegu podejmuje osoba prowadząca terapię w zależności od indywidualnych potrzeb.
Na ostateczny efekt zabiegu należy poczekać z reguły 3 miesiące, ponieważ tyle czasu zajmuje proces powstawania nowego kolagenu, skręcania i zagęszczania jego włókien oraz tworzenia między nimi nowych połączeń. Pełen efekt jest widoczny po wykonaniu serii zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza medycyny estetycznej. Poprawa jakości skóry może być widoczna od kilku miesięcy do nawet kilku lat co zależy od wielu czynników m.in. ilości zabiegów, stanu skóry i diety, a także predyspozycji genetycznych i pielęgnacji.
Wybierając nasz kurs kosmetyczny „ ZAWODOWY KURS KOSMETYCZNY” mają Państwo gwarancje zdobycia rzetelnej dawki wiedzy. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w doborze odpowiednich kursów lub szkoleń z zakresu kosmetyki zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy informacji i pomożemy w wybraniu najlepszego kierunku kształcenia dla Państwa.