Radiofrekwencja mikroigłowa jest innowacyjnym zabiegiem odmładzającym i leczniczym. Na czym polega ten zabieg i jakie efekty pozwala uzyskać? Jakie są przeciwwskazania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym dzisiejszym wpisie.
Radiofrekwencja mikroigłowa – na czym polega?
Do wykonania zabiegu potrzebne są wymienne kartridże z igłami o regulowanej długości. Podczas zabiegu igły wprowadzane są pod skórę i w tym samym czasie emitowane są fale radiowe. Fale mocno nagrzewają tkankę położoną wokół igieł, jednocześnie nie dochodzi do przegrzewania powierzchni skóry, a co z tym związane nie ma ryzyka wystąpienia poparzeń. Podczas wykonywania zabiegu, na różnych poziomach skóry dochodzi do powstania zarówno punktów koagulacji jak i przegrzania. W ten sposób możliwe jest zapoczątkowanie odbudowy kolagenu. Dzięki temu, że działamy na poziomie również warstw głębokich skóry możemy uzyskać gruntowne ujędrnienie i odmłodzenie skóry.
Jakie są wskazania do zabiegu?
Radiofrekwencja mikroigłowa znajduje szerokie zastosowanie, dlatego też zdecydowanie warto mieć ten zabieg w ofercie gabinetu. Korzyści zauważą osoby borykające się ze zmarszczkami oraz drobnymi liniami, które możemy zaobserwować np. pod oczami, na powiekach, czyli w miejscach dość trudno dostępnych. Zabieg wskazany jest w przypadku wiotkiej skóry nie tylko w obrębie twarzy, szyi oraz dekoltu, ale również całego ciała – ramion, ud, pośladków czy brzucha. Inne wskazania obejmują problemy i dolegliwości takie jak trądzik aktywny, skórę potrądzikową, powierzchowne blizny, rozstępy i cellulit.
Jakie są korzyści z zabiegu?
Część efektów jest widoczna zaraz po zabiegu, na inne będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Po zabiegu zauważymy poprawę napięcia naszej skóry. Kolejne tygodnie przyniosą bardziej zauważalne zmiany. Dzieje się tak ze względu na stymulację nowego kolagenu – jego włókna skręcają się i zagęszczają, pojawiają się między nimi nowe wiązania. Efektem jest bardziej sprężysta i jędrna skóra. Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala na regenerację oraz odżywienie skóry oraz przywrócenie jej zdrowego kolorytu. Zdecydowanej poprawie ulega napięcie skóry – stąd określenie nieoperacyjny lifting, które również bywa używane w odniesieniu do tego zabiegu.
Radiofrekwencja mikroigłowa – kto nie może z niej skorzystać?
Przeciwwskazania do zabiegu to, m.in.:
- cukrzyca
- epilepsja
- ciąża i karmienie piersią
- choroby tarczycy
- choroby autoimmunologiczne
- choroby nowotworowe
- ostre stany zapalne skóry
- przyjmowanie niektórych leków
- zaćma
- skłonność do bliznowaceń
Umiejętności praktyczne niezbędne do prawidłowego wykonania zabiegu zdobędziesz uczestnicząc w zawodowym kursie kosmetycznym w Victoria Derm.