Roczna szkoła podologiczna
Szczegóły oferty
Istnieje możliwość dokonywania płatności za kursy w ratach.
17-18.02.2024
16-17.03.2024
13-14.04.2024
18-19.05.2024
15-16.06.2024
13-14.07.2024
17-18.08.2024
14-15.09.2024
12-13.10.2024
16-17.11.2024
Istnieje możliwość umówienia się na szkolenie również w innym terminie w trybie indywidualnymRoczna szkoła podologiczna – program szkolenia:
- Zasady BHP oraz ustawodawstwo w gabinecie podologicznym
- Podolog- kim jest i czym się zajmuje
- Anatomia stóp
- Fizjologia paznokci oraz skóry stóp
- Choroby skóry oraz paznokci ( grzybiczne, wirusowe oraz bakteryjne)
- Stanowisko pracy
- Wyposażenie gabinetu podologicznego – sprzęt, narzędzia, akcesoria, opatrunki
- Karta oraz wywiad z pacjentem- badanie podmiotowe i przedmiotowe
- Prawidłowa dezynfekcja i sterylizacja narzędzi ( praca z autoklawem, środki ostrożności)
- Dobór odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych
- Dobór odpowiednich narzędzi rotacyjnych
Nauka obejmuje zagadnie z takich dziedzin jak:
- anatomia
- biomechanika kończyny dolnej
- ortopedia
- dermatologia
- diabetologia
- psychologia
- farmakologia
- ortonyksja
- chemia kosmetyków
Kinezjotaping (taping podologiczny)
Taping podologiczny to zabieg polegający na naklejeniu na stopę specjalnego plastra (tape’a). Plastry do tapingu, a właściwie kinesiotaping’u, posiadają cechy zbliżone do naturalnych właściwości skóry – są odpowiednio elastyczne i rozciągliwe. Wykonane są z wysokiej jakości bawełny i pokryte specjalnym klejem nie powodującym alergii. Dzięki temu mają odpowiednią, rozciągliwą strukturę. Są również wodoodporne, można więc swobodnie się w nich kąpać.
- wskazania
- przeciwskazania
- rodzaje taśm
- zastosowanie
- miejsca przyklejenia
- zalecenia po zabiegu
Wideodermatoskopia
Głównym celem tego badania jest pozyskanie informacji dotyczących stanu zdrowia skóry i jej przydatków. Wideodermoskopia, nazywana także wideodermatoskopią, to nowoczesna metoda pozwalająca na wykonanie tak zwanej mapy skóry, analizę i diagnostykę. To bardziej innowacyjna i zaawansowana technologicznie alternatywa dla klasycznego badania dermoskopii. W przypadku wideodermatoskopii specjalista kosmetologii wykorzystuje kamerę, którą przykłada do konkretnego fragmentu skóry, aby wykonać pełną mapę znamion, analizę skóry i jej ocenę. W przeciwieństwie do dermoskopii, wideodermatoskopia pozwala nie tylko obejrzeć fragment skóry w zbliżeniu, ale także zanalizować pozyskany obraz na komputerze. Dzięki temu specjalista kosmetologii może w dokładniejszy sposób zdiagnozować ewentualny problem lub stwierdzić jego brak. Innowacyjna technologia pozwala na wykonanie cyfrowej analizy, które w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem operatora umożliwiają postawienie szczegółowej analizy skóry. Wszystkie wykonane cyfrowo obrazy moża archiwizować na komputerze, dzięki czemu łatwiej jest skompletować wieloletnią historię zdrowia i wyglądu skóry klienta..
Pobieranie materiału mykologicznego
Badanie mykologiczne pozwala ocenić obecność grzybów chorobotwórczych i określić ich gatunek. Badanie to polega na pobraniu materiału z miejsc chorobowo zmienionych np. skóry czy paznokci. Wykonując badanie mykologiczne czyli na dermatofity można potwierdzić lub wykluczyć obecność infekcji i na tej podstawie może podjąć decyzje o odpowiedniej kuracji. Na kursie podologicznym kursanci zdobendą wiedzę i nauczą się jak prawidłowo pobrać materiał do badań. Badanie w kierunku dermatofitów prowadzi do identyfikacji drobnoustrojów. Prawidłowa identyfikacja jest niezbędna pod względem klinicznym i profilaktycznym. Pozwala ona na rozróżnienie zakażeń dermatofitowych od innych niegrzybiczych chorób jak np. łuszczyca, liszaj płaski paznokcia lub bielactwo paznokci.
- wskazania do badania
- przygotowanie klienta do badania
- dobór odpowiednich technik i narzędzi
- technika wykonania zabiegu
- czas trwania badania
- zalecenia po uzyskaniu wyniku badania
Elektrokoagulacja
- usuwanie brodawek
- zamykanie naczynek
- usuwanie kurzajek
Metoda stosowana w medycynie i kosmetologii. Wykorzystuje się podczas niej działanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości. Polega na ścięciu (koagulacji) białka za pomocą łuku elektrycznego. Jest jedną z metod usuwania zmian skórnych z wykorzystaniem prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Spektrum zastosowania to m.in. zamykanie naczynek, usuwanie kurzajek czy włókniaków i wiele innych zmian skórnych. Na szkoleniu podologicznym omówimy następujące tematy:
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
- Ponadto zawodowy kurs podologiczny obejmuje następujące tematy :
Lampa Wooda – diagnostyka chorób stóp
Kurs podologiczny w Victoria Derm sprawia, że kursanci poznają pracę z lampą Wooda, która jest jedną z metod badania mykologicznego. emituje promieniowanie ultrafioletowe (UV), nazywane też czarnym światłem lub światłem Wooda. Lampa Wooda jest aparaturą stosowaną do wstępnego diagnozowania skóry i paznokci. W lampie znajdują się świetlówki, które emitują promienie nadfioletowe przez szklany filtr. Na podstawie zjawisk fluorescencyjnych możemy przedstawić wstępną diagnozę. Lampa posiada specjalny czarny filtr zbudowany z krzemianu baru z dodatkiem 9% tlenku niklu. W zależności od rodzaju patogenów na skórze obserwować można różnokolorowe fluoroscencyjne zabarwienie np. zielonkawe, łososiowe, ceglaste, malinowe, różowe, niebieskie czy też fioletowe.
Praca dłutem i skalpelem
Dłuto i skalpel idealnie nadają się do wygładzania miejsc na stopach, gdzie występuje nadmierne rogowacenie naskórka. Perfekcyjnie pomagają usuwać modzele, odciski, pęknięcia oraz rozpadliny. Kurs podologiczny w Victoria Derm zapewnia naukę następujących tematów:
- budowa skóry stóp
- różnicowanie odcisków i modzeli
- rodzaje hiperkeratoz
- przyczyny powstawania w/w zmian
- najczęściej występujące zmiany ortopedyczne
- zasady pracy na stopie cukrzycowej
- opatrunki i odciążenia stosowane po zabiegu
- prawidłowe różnicowanie odcisków i brodawek
- zespół pękających pięt
Wady stóp
rozwijają się w następstwie dysproporcji pomiędzy wytrzymałością mięśni i aparatu więzadłowo-torebkowego a ich obciążeniem. Dysproporcje te są spowodowane głównie przez: obniżenie napięcia i siły mięśni – spowodowane np. chorobami mięśni (miastenia, dystrofia mięśniowa), schorzeniami neurologicznymi lub ogólnym wyczerpaniem organizmu (np. w ciężkiej chorobie);otyłość i nadwagę, ;zaburzenie krążenia krwi w obrębie kończyny dolnej (np. żylaki) długotrwałe unieruchomienie kończyn dolnych ;przeciążenie stóp długotrwałą pracą lub przebywaniem w pozycji stojącej.
Pielęgnacja ran, dostosowanie odpowiednich opatrunków
U zdrowego człowieka rany powinny goić się samoistnie, jeśli tylko są czyste i odpowiednio wilgotne. Kontakt z powietrzem, zanieczyszczenie i wysychanie rany sprawiają, że mogą rozwijać się różne drobnoustroje, które zaburzają proces gojenia. W konsekwencji nawet z pozoru niegroźna rana, jak otarcie czy skaleczenie, może trudno się goić, jeśli wda się w nią infekcja. Istnieją też rany trudno gojące się, przewlekłe, które nie tylko należy oczyszczać, ale również wspomagać proces ich gojenia. Występują one częściej u osób przewlekle chorych, ale również mogą powstać, jeśli w pierwotną ranę wdała się infekcja. Kurs podologiczny w Victoria Derm zapewnia naukę następujących tematów:
- Technika zabiegu
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Opracowywanie pękających pięt
Pękające pięty to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałej części naskórka. Bywa jednak, że są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej. Wtedy pięty bolą przy każdym kroku, krwawią, a niekiedy nawet ropieją. Na naszym kursie podologicznym , każdy kursant pozna techniki opracowywania pękających pięt.
- Technika zabiegu
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Usuwanie modzeli
Modzele są jednym z przykładów hiperkeratozy, czyli znacznego pogrubienia i nagromadzenia tkanki rogowej naskórka w jednym miejscu. Modzele przeważnie stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu i okrągłym lub owalnym kształcie, zazwyczaj są bezbolesne. Sposoby leczenia modzeli i zrogowaceń są uzależnione od przyczyn ich powstania. Należy pamiętać, że modzele na stopach są tylko jedną z możliwych konsekwencji nieprawidłowych obciążeń. Obok nich mogą pojawiać się także odciski, ból śródstopia, neuralgie czy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, czego konsekwencją może być brak amortyzacji kości śródstopia. Na naszym szkoleniu podologicznym w Victoria Derm omawiane i prezentowane są techniki usuwania modzeli.
- Technika zabiegu
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Usuwanie odcisków, nagniotków
Odcisk na stopie jest reakcją obronną skóry w postaci zgrubienia powstałą na skutek nadmiernego ucisku lub tarcia. Odciski powstają na wewnętrznej stronie dłoni, na podeszwach stóp oraz pomiędzy palcami. Potocznie każde zgrubienie skóry powstałe na skutek działania czynnika mechanicznego nazywamy odciskami, ale dermatolodzy oraz podolodzy wyróżniają dwa rodzaje zgrubień. Na naszym szkoleniu podologicznym omawiane i prezentowane są techniki usuwania odcisków.
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
Brodawki wirusowe
Brodawki to zmiany na skórze w postaci narośli, spowodowane zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Szacuje się że około 10 proc. populacji jest zarażona tym wirusem. Do zakażenia dochodzi przez kontakt bezpośredni z nosicielem wirusa (uścisk dłoni) lub kontakt pośredni, na przykład dotykając przedmiotów, na których mogły przetrwać wirusy uchwyty, ręczniki). Najczęściej do zakażenia dochodzi w miejscach ogólnie dostępnych, przez które przewija się wiele osób i gdzie skóra może się stykać ze skażonymi przedmiotami czy powierzchniami. Miejscami podwyższonego ryzyka są szatnie, sale gimnastyczne, baseny, sauny ale również salon kosmetyczny, w którym do zakażenia może dojść przez źle zdezynfekowane narzędzia. Na szkoleniu podologicznym omawiane i ćwiczone są różne techniki usuwania brodawek.
Wrastające paznokcie
Gdy płytka paznokcia wrasta w skórę i uszkadza jej strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienie z problemem wrastającego paznokcia. Cechą tej przypadłości jest rośniecie paznokcia na boki lub zakrzywianie się oraz podwijanie płytki paznokcia. Temu problemowi zazwyczaj towarzyszą nieestetyczne zaczerwienienie i ból podczas chodzenia, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Ignorowanie tych symptomów i brak konsultacji ze specjalistą prowadzi do zaostrzenia bólu, a w konsekwencji do stanu zapalnego. Kurs podologiczny w Victoria Derm zapewnia naukę następujących tematów gzie szczegółowo omówimy i przećwiczymy różne techniki stosowane do korekcji wrastających paznokci.
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
- Rekonstrukcja płytki paznokcia
Rekonstrukcja polega na odbudowaniu płytki paznokciowej nadając jej naturalny kształt. Zwykle zabieg ten stosuje się na paznokcie, które uległy deformacji, odklejeniu od łożyska, w trakcie terapii leczniczej, po uszkodzeniu mechanicznym paznokcia, łamliwych i rozdwajających się. Do rekonstrukcji wykorzystywane są specjalistyczne masy podologiczne działające grzybobójczo i bakteriobójczo. Paznokcie odzyskują naturalny kształt i kolor, i są dodatkowo chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo stosując odpowiednie produkty do pielęgnacji paznokci, proces regeneracji jest przyspieszony, a płytki paznokciowe rosną zdrowe i mocne. Na szkoleniu podologicznym w Victoria Derm przedstawimy i omówimy:
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
Ortonyksja
Ortonyksja jest działem podologii zajmującym się korektą paznokci w wypadkach ich wrastania bądź wkręcania się. Wykorzystywane w ramach terapii klamry ortonyksyjne mają za zadanie wprowadzić paznokieć wkręcający się lub paznokieć wrastający na właściwy tor wzrostu. Istotnym celem terapii jest również zapobieganie nawracaniu problemu. Zawodowy Kurs podologiczny w Victoria Derm zapewnia naukę następujących tematów dotyczących różnych technik ortonyksji i poznają jak:
- skutecznie prowadzić terapię paznokci wrastających i wkręcających się,
- wykonywać klamrę drutową jednoczęściową szybko i precyzyjnie,
- wiedzieć kiedy i którą klamrę zastosować,
- rozumieć siły sprężystości i świadomie stosować je w terapii paznokci,
- tak tworzyć klamrę, by jednym elementem prowadzić całą terapię
- zakładać klamrę bardzo szybko i zupełnie bezboleśnie dla pacjenta,
- znać algorytmy postępowania w całej terapii,
- rozpoznawać przyczyny wrastania,
- kierować pacjenta na dalszą diagnostykę (np. w przypadku podejrzenia egzostoz),
- jaki wpływ ma biomechanika stóp na powstawanie zaburzeń w obrębie aparatu paznokciowego
- wykorzystywać zdobytą wiedzę, do tworzenia klamer o dowolnym kształcie, bez ryzyka utraty sił sprężystości i przy zastosowaniu podstawowego sprzętu do ortonyksji.
Klamry metalowe Ony-clip,
Odmianą tego typu klamry jest metalowo-plastikowa klamra Onyklip. Siła naciągu wzmocniona jest umieszczonym w środku metalowym paskiem. Podobnie jak klamra BS Quick może działać dwu- lub jednostronnie. Na szkoleniu podologicznym w Victoria Derm omówimy poniższe tematy:
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
Klamry plastikowe B/S quick,K
Kolejną formą klamry korygującej jest BS Quick. Wykonana jest z tworzywa i zastosowanie jej jest możliwe również w przypadku zapalenia wału paznokciowego, pod warunkiem, że nie występuje wysięk, gdyż nakleja się ją na płytkę paznokcia, a wilgoć zmniejsza jej przyczepność. Na szkoleniu podologicznym w Victoria Derm omówimy poniższe tematy:
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
- Klamry Rosa Frasera
Wyżej wspomnianą technikę zaprezentował po raz pierwszy w roku 1964 szkocki ortodonta Ross Fraser. Klamrę Frasera uznano za metodę bardzo nowatorską, wspaniały wynalazek. Klamra Frasera, jak sama nazwa wskazuje, składa się z jednego elementu, jakim jest drut ortonyksyjny. Drucik ze stali chirurgicznej, o grubości 3-5 mm dobiera się do paznokcia i dopasowuje do kształtu płytki. Tak dopasowana klamra ortonyksyjna Frasera “wyciąga” paznokieć do góry i prostuje go. Można porównać to działanie do tego, jak funkcjonuje aparat na zęby, co nie dziwi, jeśli wiemy, że klamra Rosa Frasera powstała właśnie w wyniku pomysłu ortodonty. Klamra Frasera jest mało inwazyjną, bezbolesną, szybką, stosunkowo tanią i skuteczną metodą radzenia sobie z wrastającymi paznokciami. Kurs podologiczny w Victoria Derm zapewnia naukę następujących tematów:
- Technika zabiegu
- Samodzielne wykonanie klamry
- Nauka wykonania klamry
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
Klamry druciane 3to
Odmianą klamry VHO Osthold jest trzyczęściowa, wykonana ze stali chirurgicznej klamra 3TO. Ze względu na możliwość regulacji jej naprężenia można ją stosować nawet w bardzo ciężkich stanach zapalnych. Jest to rozwiązanie idealne dla chorych cierpiących na cukrzycę, gdyż zmniejsza ryzyko zabiegu operacyjnego, a nawet amputacji. Metoda jest całkowicie bezbolesna. Noszenie klamry nie powoduje żadnych ran czy obtarć. Dodatkowym atutem jest bardzo wysoki komfort pacjenta – nie wpływa ona w żaden sposób na jego mobilność i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Dzięki temu może być stosowana także u ludzi prowadzących aktywny tryb życia i sportowców. Na zawodowym kursie podologicznym w Victoria Derm omówimy poniższe tematy:
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
Klamry Compibed
drutowo-plastikowa, jest skuteczna w każdym rodzaju wrastania – łagodnym i intensywnym, stosowana również w stanach zapalnych z wysiękiem. Ten rodzaj klamry jest doskonały do korekty paznokci na małych palcach lub u małych dzieci. Klamra może być użyta jako wstępne leczenie lub po leczeniu klamrą metalową w celu utrzymania efektu terapii. Najczęściej stosowana przy wrastaniu jednostronnym. Na szkoleniu podologicznym w Victoria Derm omówimy poniższe tematy:
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
Klamry Podofix
Przełomem w przypadku klamer plastikowo-drucianych było wprowadzenie klamry Podofix, której ulepszenie polega na możliwości regulacji naprężenia drutu naciągającego. Ta odmiana klamry jest doskonałym narzędziem stosowanym w leczeniu wszelkich form wrastających paznokci, a także przy leczeniu hypergranulacji i odcisków w obrąbku naskórkowym paznokcia. Ta aktywna klamra uciskowa sprawdza się również w kosmetycznej korekcji zniekształconej płytki paznokciowej. Dzięki możliwości regulacji naprężenia można ją stosować w przypadku płytek twardych i mocnych. Jeśli efekt napinający jest niewystarczający, wówczas stosujemy równocześnie dwie klamry. Na szkoleniu podologicznym w Victoria Derm przedstawimy i omówimy:
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
Klamra Tytanowa
Klamry z nici tytanowych- najmocniejsza i najbardziej efektywna metoda używana w ortonyksji. Praca z klamrą tytanową jest dobiera indywidualnie do potrzeb pacjenta, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu drutu. W trakcie pracy z klamrą tytanową wykorzystywane są różne rodzaje drutów w zależności od stopnia wkręcania czy wrastania paznokcia.
Korekcja wrastających paznokci za pomocą klamer tytanowych. Podczas szkolenia zaprezentowane zostanie tworzenie i zakładanie klamer tytanowych
- Omówienie i prezentacja zabiegu
- Omówienie i prezentacja różnych rodzajów klamer
- Omówienie i zastosowanie taśm
- Wskazania i przeciwwskazania
- Zalecenia po zabiegu
- Etapy zabiegu
- Przygotowanie klienta do zabiegu
Usuwanie hiperkeratoz
Pod pojęciem hiperkeratoz rozumiemy zjawisko nadmiernego i przyspieszonego namnażania komórek warstwy podstawnej naskórka. Hiperkeratozy mogą powstawać pod wpływem zniekształceń opisanych w poprzednim artykule, a także w wyniku nadmiernego ucisku, tarcia bądź skaleczenia. Inną przyczyną może być wysoka lub niska temperatura (odmrożenia). Na szkoleniu podologicznym w Victoria Derm poznasz poniższe tematy:
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
Ortezy, ortozy – tworzenie/ zakładanie
Wykonywane indywidualnie w zależności od potrzeb, znakomicie odciążają i osłaniają strategiczne miejsca – mowa o ortozach. Na wstępie należy wyjaśnić różnicę między ortezą, a ortozą. Ortozy to trwałe, wykonane z odpowiedniego materiału oraz na indywidualne potrzeby Pacjenta środki, które służą do odciążania, terapii i profilaktyki deformacji palców stopy. Na szkoleniu podologicznym w Victoria Derm poznasz poniższe tematy:
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
- Zakładanie obciążeń
W terapii i profilaktyce deformacji palców stóp oraz całych stóp stosuje się ortezy, czyli trwałe, wykonane z odpowiedniego materiału oraz dopasowane do stopy środki, które mają służyć do odciążenia zdeformowanych miejsc oraz poprawę ich stanu. W trakcie życia, niezależnie od wielu czynników dochodzi bowiem do zmian i deformacji, które w dużym stopniu utrudniają życie i swobodne poruszanie się. Niektóre z nich są uwarunkowane genetycznie, jednak wiele osób nieświadomie lekceważy problem i przyczynia się do przyspieszenia ich powstawania. Leczenie ich wymaga natomiast nie tylko dużo czasu, ale przede wszystkim konsekwencji i wytrwałości. Na szkoleniu podologicznym w Victoria Derm przedstawimy i omówimy:
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
Grzybica stóp oraz paznokci
Grzybica stóp jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób, charakteryzujących się zmianami o charakterze rumieniowo-złuszczającym. Dolegliwość ta ma związek z warunkami współczesnego życia oraz kontaktami międzyludzkimi. Najwięcej zachorowań odnotowuje się u osób, które regularnie korzystają ze wspólnego basenu czy sauny oraz wśród sportowców. Na kursie podologicznym w Victoria Derm przedstawimy i omówimy:
- Technika zabiegu
- Oczyszczanie płyki paznokciowej przy użyciu odpowiednich frezów
- Zastosowanie odpowiednich preparatów
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
- Profilaktyka stopy cukrzycowej- opieka nad diabetykiem,
Osoby z problemami diabetologicznymi określane są jako pacjenci z tzw. grupy podwyższonego ryzyka. W ich przypadku kluczowe znaczenie ma profilaktyka. Regularne wizyty w gabinecie podologicznym pozwolą cieszyć się dobrym stanem stóp, a profesjonalna pielęgnacja paznokci, usuwanie zmian hiperkeratotycznych (zgrubień skórnych) czy dobór odpowiednich kosmetyków i preparatów pomogą zminimalizować ryzyko powstawania powikłań stopy cukrzycowej.
Ostrogi piętowe (użycie elektromagnetycznych fal akustycznych)
Jedną z najczęstszych przyczyn bólu stopy jest ostroga piętowa. Choroba ta może doprowadzić do długotrwałej niepełnosprawności, a nawet do inwalidztwa. Znajomość przyczyn i warunków, w jakich dochodzi do pojawienia się ostrogi piętowej, pozwala na określenie najbardziej efektywnej metody leczenia. W końcu należy usuwać przyczynę choroby, a nie tylko leczyć jej objawy. Tylko dzięki temu można się spodziewać, że po kolejnej kuracji choroba nie wróci. Na szkoleniu podologicznym w Victoria Derm przedstawimy i omówimy:
- Technika zabiegu
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
Nadpotliwość stóp -leczenie –prądy galwaniczne
Pocenie się jest zjawiskiem powszechnym i towarzyszy nam w różnych sytuacjach w ciągu dnia – w trakcie uprawiania sportu, gdy się stresujemy, a także w bardziej upalne dni. Zdarza się jednak, że niektóre osoby pocą się za bardzo, co jest źródłem dużego dyskomfortu. Szczególnie uciążliwe jest pocenie się stóp. Na zawodowym kursie podologicznym w Victoria Derm przedstawimy i omówimy leczenie tej przypadłości za pomocą prądów galwanicznych.
- Technika zabiegu
- Dobór odpowiednich narzędzi i technik
- Wskazania
- Przeciwwskazania
- Częstotliwość zabiegu
- Wpływ i skuteczność zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
- Zalecenia po zabiegu
Masaż kończyny dolnej
Masaż jest powszechnie znaną terapią, która wykorzystuje bodźce mechaniczne. Wywoływane są najczęściej przez rękę masażysty, rzadziej przez aparaturę stworzoną do masażu. Masaż ma za zadanie oddziaływać na układy organizmu człowieka. Masaże stosowane są zarówno jako forma relaksu , oraz leczniczo. Na Zawodowym Kursie Kosmetyczny w Victoria Derm poznają Państwo tajniki idealnego masażu, który zaspokoi najbardziej wymagających klientów.
- Działanie masażu
- Podział masaży
- Zastosowanie masaży
- Wskazania do masażu
- Przeciwwskazania do masażu
- Rodzaje masaży
- Techniki masażowe
- Ruchy masażu
- Kolejność ruchów masażu
- Tempo masażu
- Kosmetyki do masażu
- Łączenie z innymi zabiegami
Drenaż kończyny dolnej
Drenaż limfatyczny zwany również masażem limfatycznym ma na celu usprawnienie krążenia krwi oraz przepływu limfy. Dzięki czemu niwelujemy obrzęki, ból i i zastoje limfatyczne. Na zawodowym kursie podologicznym dowiedzą się Państwo jakiej używać siły bodźca, aby masaż był w pełni bezpieczny i przyjemny. Masaż pozwala na zapobieganie chorobom wynikających z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Na szkoleniu podologicznym w Victoria Derm przedstawimy i omówimy:
- Techniki drenażu
- Czas oraz tempo zabiegu
- Intensywność zabiegu
- Ruchy zabiegu
- Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
- Częstotliwość zabiegu
- Łączenie z innymi zabiegami
Profilaktyka oraz edukacja pacjentów podologicznych